بحث های زیادی در دنیای امروزی وجود دارد که یک عده دانشمند موافق آن هستند و یک عده دانشمند دیگر مخالف، اما اگر شما بخواهید بدون تعصب به این قضیه نگاه کنید، می توانید ابتدا با خواندن کتاب علم به کجا می رود از ماکس پلانک و سپس خواندن کتاب دنیای کوانتوم نوشته‌ی Kenneth W. Ford شروع کنید تا این بحث را به صورت علمی متوجه شوید، اگر گیج کننده بود یا حتی اگر زمان آن را ندارید که مستقیما این کتاب ها را بخوانید، می توانید یک راست بروید سر اصل مطلب و کتاب آرزوی تو دستور توست از کوین ترودو را تهیه کنید که برگرفته از سمیناری با همین موضوع است.

قانون جذب یکی از آن مفاهیم جنجال‌برانگیزی است که مدافعان و مخالفان زیادی دارد. طبق این قانون جذب به هر چیزی که فکر کنید از کائنات دریافت خواهید کرد. بسیاری از پیروان قانون جذب معتقدند که «شبیه‌ها همیشه همدیگر را جذب می‌کنند.» به این معنی که افکار مثبت همیشه نتایج مثبت و افکار منفی همیشه نتایج منفی در پی خواهند داشت. اما آیا قانون جذب حقیقت دارد؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا ۱۵ حقیقت قانون جذب از دید دکتر نِیل فاربِر، عضو انجمن بین‌المللی روان‌شناسی مثبت‌گرا، را بررسی کنیم. حقایقی که باورهای شما را به چالش می‌کشند.
منبع:
اگر بپذیریم که بهترین راه دست‌یابی به اهداف‌مان زندگی‌کردن به‌طریقی است که انگار به خواسته‌هایمان رسیده‌ایم، پس دیگر نیازی به برنامه ریزی وجود ندارد. در قانون جذب برنامه ریزی برای زندگی و اهداف عملی است که به کائنات نشان می‌دهد به قابلیتش در برآورده‌سازی هدف‌تان شک دارید و ایمان‌تان کامل نیست.

این قانون شک را احساسی منفی می‌داند که باعث می‌شود منفی‌های بیشتری را به خود جذب کنید و درنتیجه به هدف دلخواه‌تان نرسید. جَک کَنفیلد در کتاب «راز» مطرح می‌کند: «وظیفه‌ی ما نیست که ببینیم هدف‌هایمان چطور محقق می‌شوند… ایمان داشته باشید که کائنات خودش کشف خواهد کرد چطور هدف‌تان را متجلی کند.» مطالعات نشان داده‌اند که این طرز فکر بیشتر به رضایت کوتاه‌مدت می‌انجامد، اما در افزایش انگیزه‌ و شانس دست‌یابی به هدف نقش چندان مؤثری ندارد. جالب است که بااین‌حال در وب‌سایت جَک کَنفیلد برنامه‌ای آموزشی برای ساخت «برنامه‌ی عملیاتی» به‌فروش می‌رسد!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


جورواجور Jacqueline وبلاگ تخصصی مواد شیمیایی پخش عمده لوازم تحریر پهنه ی کویر دانلود فایل های کمیاب در آستانه ظهور نایس وان موزیک دختر کفشدوزکی وگربه سیاه درود